Klimatizace Toshiba

                   

Základní filozofie: Moderní technologie, kvalita bez kompromisů

Značka Toshiba je zárukou moderní technologie a výrobků té nejvyšší kvality. Toshiba provádí vlastní technický výzkum zaměřený na vývoj nových technologií. Za posledních 30 let přinesla i do oblasti klimatizačních zařízení nejrůznější inovace a převratné změny. Mnohé jsou dnes již naprostým standardem. Na rozdíl od jiných výrobců však na vývoji nových a kvalitnějších technologií stále pracuje. Kvalita pro značku Toshiba byla vždy na prvním místě. To ji odlišuje od mnoha jiných výrobců klimatizačních zařízení. Filozofie kvality bez kompromisů je uplatňován nejen při vývoji, ale i při výrobě každého jednotlivého kusu zařízení. Odchylky a kompromisy jsou nepřístupné. Naší cestou je záruka špičkové kvality.

 

Pro profesionální použití výhradně profesionální řešení

Filozofie firmy Toshiba je založená především na zdokonalování výrobků a na hledání dalších inovací. Z této filozofie se zrodily i tři výrobní řady ze sortimentu produktů "Light Commercial".
Jednou z mnoha předností jsou špičkové ekonomické parametry přinášející rychlou návratnost vložených investic do klimatizačního zařízení.

V první řadě jde o kvalitu
Firma Toshiba používá nejmodernější technologie a vysoce kvalitní komponenty, s důrazem na kvalitu výroby každého jednotlivého zařízení. Klimatizační zařízení vyrábí Toshiba od roku 1975 v továrnách v Japonsku a Thajsku. Oba výrobní závody jsou držiteli certifikátu mezinárodního standardu kvality ISO 14001. Všechna zařízení splňují normy EU, což je deklarováno označením CE, které je uvedeno na typovém štítku každého výrobku. Samozřejmostí je plnění direktivy 2002/95/EU (ROHS) zaskakující použití nebezpečných látek v elektrických a elektronických výrobcích. Technické údaje odpovídají mezinárodní normě EUROVENT, která slouží jako ochrana zákazníka a dokladuje korektnost měřených a uvedených údajů. Kvalitě našich klimatizačních zařízení můžete plně důvěřovat -  je sledována od výroby až po konečnou montáž zařízení odbornými autorizovanými firmami.

Naším cílem není jen moderní technologie a design ...

Klimatizační zařízení se stává nejen součástí Vašeho interiéru, Vaší domácnosti, ale i Vašeho života. Vaše pohoda a komfort jsou pro nás velmi důležité. Proto klademe na vývoj zařízení ty nejvyšší nároky. Naším cílem je splnit Vaše veškerá očekávání. Naše zařízení jsou vybavena nejmodernějšími technologiemi, které umožňují přesnou regulaci prostorové teploty a splňují i špičkové provozní parametry. Vysoký koeficient  využití energie COP, úsporný a efektivní provoz a nízká spotřeba jsou samozřejmostí. Klimatizační zařízení Toshiba zároveň splňují ta nejpřísnější estetická měřítka. Nabízení dokonalý tvarový design, který umožňuje umístit zařízení do interiéru tak, aby s ním dokonale splynulo.

... ale Vaše pohoda a čisté prostředí!

Ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu Vaší rodiny nestačí pouze technologie a stylový design. Toshiba nabízí mnohem více - možnost filtrace, čištění a ionizace vzduchu. Rozšířili jsme dnes obvyklou základní filtraci vzduchu o možnost dokonalého čištění aktivním filtračním systémem. Jen tak lze ze vzduchu odstranit i ty nejmenší částice jako viry, bakterie a alergeny. Používáme nejnovější filtrační materiály, jejichž filtrační, čistící a dezinfekční účinnost je zvýšena využitím přírodních organických látek a rostlinných extraktů.

TOSHIBA: Vynálezce invertoru

Kvalita našeho klimatizačního zařízení je dána nejen parametry tří hlavních částí klimatizace, ale hlavně jejich sladěním: elektronické regulace, motoru kompresoru a technologie komprese.
Toshiba klade velký důraz na kvalitu všech částí zařízení a dokáže perfektně sladit jejich provoz. Díky těmto nárokům sama vyvinula invertorovou technologii a nabídla tak zařízení těch nejlepších parametrů.

          


Elektronická regulace

Firma Toshiba nejen že vyvinula, ale jako první výrobce i použila invertor ve svém zařízení. Díky dlouholetým zkušenostem s použitím invertoru a znalostem jeho specifických vlastností jej neustále zlepšuje. Udržuje si tak stále náskok ve vývoji své vlastní technologie.


Inverterová technologie

Úkolem inverterové technologie je plynulá regulace okamžitého výkonu "srdce" každého klimatizačního zařízení - kompresoru. Výsledkem je velmi výrazné snížení spotřeby elektrické energie a podstatně tišší provoz.


Účinnost zařízení

Účinnost elektrického zařízení, např. motoru spočívá ve schopnosti přeměnit elektrickou energii na mechanickou práci. Ideální motor přemění 100% příkonu na 100% výkonu. Účinnost přeměny závisí nejen na konstrukci motoru, ale též na podmínkách provozu - u klimatizace je to např. teplota prostoru, potřebný okamžitý výkon apod. K výrazným ztrátám energie dochází např. kolísáním teploty při regulaci pouhým zapínáním a vypínáním kompresoru. Právě toto inverterová technologie odstraňuje.

Funkce invertoru

Funkce invertoru spočívá v regulaci okamžitého výkonu. Umožňuje přiblížit provozní parametry motoru ideálním podmínkám a tím dosáhnout maximální účinnosti a minimálních provozních ztrát.
Při velkém rozdílu požadované a skutečné teploty pracuje invertor na maximální výkon a dosahuje účinnosti až 99% (PAM režim).
Při malém rozdílu požadované a skutečné teploty přepne invertor do režimu PWM, sníží spotřebu elektrické energie na minimum a zajistí maximální účinnost provozu celého zařízení.
Vyjímečnost stejnosměrného hybridního invertoru Toshiba spočívá v možnosti provozu ve dvou zcela různých provozních režimech dle potřeby. Maximální výkon (režim PAM) je potřeba jen zřídka, proto se při provozu uplatní hlavně hledisko maximálně úsporného provozu (režim PWM). Právě tato možnost přepínání přináší značné úspory a výrazný pokles roční spotřeby energie řádově až o 40%


Motor kompresoru

Kompresor klimatizačního zařízení s invertorem je poháněn stejnosměrným elektromotorem, v němž se uplatnily nejnovější poznatky elektromechaniky. Snadná regulace otáček stejnosměrného motoru umožňuje plynulou regulaci okamžitého výkonu kompresoru a tím celého zařízení. Technickou zajímavostí je vytvoření magnetického pole použitím trvalých magnetů v těle rotoru, které odstraňují potřebu elektrického napájení pohyblivých částí motoru.


Dvojtý rotační kompresor

Toshiba již delší dobu věnuje značnou pozornost vývoji nejmodernějších kompresorových technologií. Výsledkem je unikátní tzv. dvoustupňový rotační vačkový kompresor (dále dvojrotační), který se oproti jiným kompresorům vyznačuje mnoha výhodami, jako je vyšší účinnost, nižší spotřeba a podstatně delší životnost.

Princip kompresoru

Kompresor obsahuje dvě pevné komory. V každé komoře se plynule otáčí polohovaný píst (excentrická vačka) stlačující chladivo ve spolupráci s pohyblivou komorovou přepážkou. Obě vačky jsou uloženy na jedné hřídeli v protilehlých polohách tak, aby bylo zajištěno vyrovnání namáhání hřídele a ložisek rotoru.

Konstrukce

Výhodou této unikátní koncepce je menší mechanické namáhání konstrukčních prvků. Výsledkem je nižší potřeba mazání a větší odolnost při nízkých otáčkách než u běžných scroll - kompresorů. Díky své konstrukci je kompresor přímo předurčen pro provoz s invertorem.
V porovnání s běžnými kompresory je dvojtý rotační kompresor mnohem menší a kompaktnější, má nižší hmotnost a vyšší výkon.

Optimální pro R410A

Využití specifických vlastností chladiva R410A přineslo ještě vyšší účinnost. Právě proto mají zařízení Toshiba podstatně nižší spotřebu než zařízení s běžným Scroll - kompresorem.

Ochrana životního prostředí

Toshiba si zakládá nejen na kvalitě svých výrobků, ale zároveň na tom, že přispívá k ochraně lidského zdraví a životního prostředí. Vždy mezi prvními plně dodržovala a dodržuje mezinárodní úmluvy ohledně omezení látek poškozujících ozónovou vrstvu Země, vyvolávající skleníkový efekt a pod. Toshiba může hrdě prohlásit, že veškerá zařízení třídy Residential plně odpovídající direktivně EU RoHS zakazující použití nebezpečných látek při výrobě elektrického a elektronického zařízení. I to je přímý důkaz toho, jak nepompromisně a aktivně Toshiba usiluje o ochranu životního prostředí.

Vítězí nízká spotřeba

Základním porovnatelným údajem pro uživatele jakéhokoliv elektrického spotřebiče je jeho zařazení do energetické třídy. (Tabulkové porovnání příkonu při obvyklém - jmenovitém výkonu).
Většina zařízení Toshiba je zařazena do nejúspornější třídy - třídy "A". A právě inverterové systémy dosahují až 50% úspory ročních provozních nákladů v porovnání se systémy jiných výrobců.

Split? Multi - Split?
vždy elegantní řešení...

Split - systém

Každé klimatizační zařízení typu Split se skládá z jedné vnitřní, jedné venkovní jednotky a rozvodů chladiva. Princip chlazení spočívá v přenosu tepla z vnitřního do venkovního prostoru.

Multi - Split - systém

Jednotky řady Multi - Split umožňují použít jednu společnou venkovní jednotku až pro čtyři vnitřní jednotky. Řadí se k technicky nejlepším klimatizačním systémům a jsou ideální pro klimatizaci vícepokojových bytů a kanceláří.
Hlavní výhody Multi - Split sysémů jsou především úspora prostoru potřebného pro venkovní jednotky
a snazší instalace. Samozřejmostí je nižší spotřeba elektrické energie a úspora pořizovacích nákladů.
Lze též kombinovat více typů vnitřních jednotek (různé nástěnné, mezistropní nebo kazetové). 

DAISEIKAI - technologie třetího cisíciletí

Dokonalá úprava vzduchu

Základní filtrace

Základní stupeň filtrace mají všechny jednotky Toshiba. Jeho úkolem je odstranit ze vzduchu prach a hrubé nečistoty. Filtr je zhotoven z plastové tkaniny nenáročné na údržbu a bez omezení doby použití. Čištění se provádí pouhým vymytím mýdlovou vodou.

Extrakt z třísloviny

U zařízení nejvyšší třídy - řady Super Daiseikai - je základní stupeň filtrace vylepšen napuštěním filtrů tříslovinou Katechin. Tato přírodní látka má výrazné antibakteriální účinky a zabraňuje tvorbě plísní. Její účinnost není časově omezena.

Dokonalá úprava vzduchu

Filtr Super Sterilizer

     
          Etrakt z jinanu Ginko                              Bioenzymy                             Extrakt z bambusu

Účelem filtrů, které tvoří druhý stupeň filtrace, je zvýšit účinnost čištění a zlepšit parametry vzduchu v místnosti. Přírodní látky obsažené ve filtrech mají účinnost přibližně 2 roky. Filtr obsahující zeolit je navíc možno regenerovat slunečním zářením. Čištění filtrů se provádí suchou cestou (např. vysavačem).

                          


 

   

Zeolitový filtr odstraňoval nepříjemné pachy a neutralizoval chemikálie a látky organického původu. Účinky nového filtru OXI - DEO posiluje obohacení extraktem z kávových zrn a látkou uvolňující vitamíny C. Tyto látky napomáhají uvolňování kyslíku a přispívají např. k lepší regeneraci pokožky.

                           
 
 

Plazmový filtr

Srdcem celého filtračního systému jednotek Daiseikai je vysoce účinný dvoustupňový aktivní elektrostatický filtr. Zabezpečuje filtraci i těch nejmenších částic v kvalitě, která není standardními mechanickými filtry dosažitelná. Tento účinný filtrační systém dokáže eliminovat až 99% všech nečistot a škodlivých látek.
                                        

                                       Elektrostatický plazmový filtr - jednotky Daiseikai


Fáze průběhu čištění

Čištění vzduchu elektrostatickým filtrem probíhá ve třech fázích:

  • nejprve se i nejmenší nečistoty např. částice prachu, elektricky nabijí
  • elektricky nabité částice jsou zachyceny na sběrnou elektrodu
  • zachycené částice je možno odstranit pravidelným omytím celého korpusu filtru v mýdlovém nebo saponátovém roztoku. Jednotky Super Daiseikai navíc využívají sterilizační vlastnosti ozónu. Elektrostatický filtr těchto zařízení je vybaven "Ag+Plazmovým filtrem". Plazmový filtr vytváří malé množství ozonu (0,001 ppm), který ničí viry a bakterie a odstraňuje pachy a kouř obsažené ve vzduchu. Tato vlastnost je důležitá nejen pro samočistící schopnost filtru, ale také napomáhá dokončení celkového procesu filtrace.
                                                            

Ionizátor vzduchu

Vědecké studie prokázaly, že záporné částice - ionty, obsažené ve vzduchu mají velmi příznivý vliv na naše zdraví. Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přenášejí tělesnou a duševní svěžest.
Ne náhodou se nejvíce záporných iontů vyskytuje v blízkosti moří, vodopádů, hor, borovicových lesů a nebo ve vzduchu po bouřce. Ideální koncentrace pro člověka odpovídá lesnímu prostředí a činí 2.000 iontů na cm3. V uzavřených místnostech je však situace tomuto ideálu velmi vzdálená.
V bytech a kancelářích se nachází naopak mnoho zdrojů kladené ionizace. Znečištění vzduchu působením organických nebo anorganických vlivů vede k tomu, že vzduch obsahuje přebytek velkých kladných iontů na úkor malých záporných iontů. Nedochází-li při obohacování vzduchu zápornými ionty zároveň k čištění vzduchu, velké kladné ionty malé záporné ionty pohlcují, neutralizují a pak jako těžké částice např. prach klesají a usazují se na okolní plochy.

Jednotky Daiseikai jsou vybaveny nejen účinnou filtrací, ale i ionizátorem vzduchu, který dokáže vyrobit až 35.000 záporných iontů na cm3 vzduchu. Průměrná skutečná hodnota se pohybuje okolo 10.000 iontů na cm3, ale i tato hodnota odpovídá parametrům vzduchu v okolí vodopádů a převyšuje kvalitu lesního prostředí. Takové množství záporných iontů stačí, aby kompenzovalo přebytek kladných iontů, a aby byla dosažena kvalita vzduchu jako v těch nejčistších oblastech na Zemi. Tím Vám přinášíme maximální pohodu a příjemný pocit z čistého vzduchu.

Neuvěřitelně tichý provoz

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že všechna její zařízení se vyznačují neuvěřitelně tichým provozem. Navíc jsou zařízení vybavena různými speciálními funkcemi a režimy, které posilují provozní komfort.


Síla proudu vzduchu

Pro co nejrychlejší zklimatizování místnosti slouží funkce Hi-Power. Funkce zvyšuje průtok vzduchu zařízením na maximum (až 650 m3/h), což velmi urychlí například ochlazení přehřátého prostoru.


Maximálně tichý komfort

Pro maximálně tichý provoz můžete na ovladači jednoduše zvolit speciální funkci "Quiet" - ticho. Ventilátor jednotky se přepne na nejnižší možnou rychlost. Tím poklesne již tak nízká hlučnost jednotky o další 3 dB (A). (Daiseikai & Hybrid Invertor & Fix Speed)


Příjemný spánek

V noci je teplota obvykle nižší než ve dne. Ve spánku, kdy se člověk nepohybuje, je však příjemné, pokud teplota okolí po usnutí mírně stoupne.
Po stisku tlačítka "Comfort Sleep" připustíte možnost, aby po dobu dvou až tří hodin teplota stoupala o 1°C za hodinu. Tím docílíte optimální tepelné pohody ve spánku a navíc uspoříte elektrickou energii.
                                              
...více info najdete v katalogu Toshiba 1 a Toshiba 2...