Vzduchotechnika BRNO

Nabídka našich služeb: 

 • předprojektová studie
 • kompletní projektová činnost
 • kompletní dodávky vzduchotechnických zařízení včetně měření a regulace, chlazení + topení
 • čisté prostory pro lékařské účely vč. validace
 • protipožární klapky
 • revize zařízení
 • záruční a pozáruční servis / výměna vzt filtrů / čištění


                        

 
                                                        

 


Větrání s rekuperací pro bytové jednotky

Větrací jednotky s rekuperací jsou vhodným řešením pro domy, kde není možné technicky otevřít okna, nebo z důvodů vysoké prašnosti, hlučnosti okolí je otevření oken nevhodné. Systém větrání s rekuperací tepla upravuje teplotu a vlhkost přiváděného čerstvého vzduchu tak, aby byl v souladu s požadavky na komfort. Tak se dosáhne rovnováha mezi venkovním a vnitřním prostředím, čímž se podstatně sníži chladící a tepelné zatížení kladené na klimatizační a topný systém. V průběhu větrání, předává znečištěný vzduch teplo do přiváděného čerstvého vzduchu, čímž dochází k úsporám na energii.

Výhody:

 • vynikající prostředí pro život

 • úspora energií

 • zvýšení komfortu

 • vhodné kombinovat s chlazením / topenímRekuperační jednotky nabízí maximální komfort a vyšší úsporu energie. Vysoce efektivní element protiproudu tepelného výměníku.

Ventilace tepelného výměníku a normální ventilace
Když je místnost ochlazována nebo vytápěna, energie vyfukovaného chladného nebo teplého vzduchu je rekuperována ventilací tepelného výměníku.
Normální ventilace
Této ventilace se využívá na jaro a na podzim, když místnosti nejsou vytápěny nebo ochlazovány při malém rozdílu mezi vnitřní a venkovní teplotou.  Navíc v noci během horké letní sezóny, kdy venkovní teplota vzduchu klesá a venkovní vzduch je nasáván do místnosti bez tepelného výměníku, zmírňuje se zátěž klimatizačního zařízení.    

                  
         
Vysoká účinnost
Energetické úspory 20%

Ekologie

Spotřeba energie se výrazně snižuje používáním protiproudu tepelného výměníku. Zátěž klimatizace se snižuje v průměru asi o 20%, což vede k výrazné energetické úspoře. Obnovuje se až 77% tepelné energie   z odcházejícího vzduchu.


Vlastnosti rekuperátoru
Při křížovém proudění se vzduch pohybuje v přímé línii přes element. Při protiproudu vzduch proudí přes element delší dobu (větší vzdálenost), takže účinek tepelného výměníku zůstává nezměněn.
                       

Tichý provoz

Podstatné snížení ztráty nízkého tlaku a hluku umožňuje provoz při nízké hlučnosti 32dB (vysoký) nebo nižší u modelů s výkonem 500m3/h nebo nižším, a 37,5dB (vysoký) u modelů s výkonem 1 000m3/h.

Dlouhá životnost rekuperátoru
 

Čištění není tak časté vzhledem ke speciálnímu materiálu rekuperátoru. Nylonovo/polyesterová vlákna filtru nabízí vysokou účinnost zadržování prachu.
                             
 Zabraňuje změnám pokojové teploty a současně dodává čerstvý vzduch