Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!

Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!

Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!
Mobile World Congress 2021, Barcelona, Spain
28. 6. -1. 7. 2021
Back to business. Back to Barcelona. Back together. 

MWC Barcelona je nejvýznamnější veletrh v odvětví mobilních komunikací. Je organizován Globální asociací pro mobilní komunikační systémy (GSMA). GSMA sdružuje 750 operátorů a 400 dalších společností z oblasti mobilních technologií, včetně výrobců sluchátek a zařízení, softwarových společností, poskytovatelů zařízení a internetových společností a také organizací v přilehlých průmyslových odvětvích. GSMA pořádá veletrh MWC i v čínském Šanghaji a v Los Angeles.

Barcelonský veletrh probíhá každoročně na Fira Gran Via, obvykle v únoru nebo začátkem března. V minulém roce musel být kvůli koronavirové situaci veletrh zrušen necelé dva týdny před svým zahájením, z obav o bezpečnost a zdraví účastníků i návštěvníků. A tak i my jsme dva dny před odletem a zahájením prací na veletrhu museli vše zrušit. Výstava se tak poprvé po 33 letech od svého vzniku nekonala.

Zrušení tak velké akce, jako MWC pro Barcelonu zcela jistě je, znamenalo ztrátu výdělku 492 milionů euro pro samotné město, ale také ztrátu 14-ti tisíc dočasných pracovních míst, které každý rok MWC poskytuje. Letošní ročník neprobíhá ve svém obvyklém termínu. Pořadatelé se jej rozhodli kvůli stále nepříznivé situaci přesunout na později. Protože doba je nepředvídatelná a ne každý může cestovat, nebude to ovšem MWC tak, jak ho známe.
V areálu veletrhu jsou zvýšená hygienická opatření a je omezený maximální počet lidí. Samozřejmostí je negativní test každých 72 hodin, každý den prokazování bezpříznakovosti onemocnění Covid-19, nošení respirátorů a dodržování dostatečného odstupu.

Mobilní svátek MWC21 se proto stává i více hybridní. Účastníci MWC se budou moci stát součástí obsahu virtuálně odkudkoliv. Několik velkých firem již předem oznámily, že do Barcelony nepřijedou.

Veletrhu se pravidelně zúčastňují zejména výrobci zařízení, globální mobilní operátoři, poskytovatelé technologií, prodejci a vlastníci obsahu, tisk. Účast je obvykle okolo 100 tis. lidí. Letos se počítá s návštěvností 30 až 40 tisíc lidí. Vystavovatelé konferenci používají k odhalení nejmodernějších technologií a uvedení produktů na trh, ale také přinášejí inovaci a inspiraci. Velkým tématem letošního ročníku bude konektivita, protože během pandemie jsme se dostali do stavu, kdy jsme pracovali z domu a komunikovali s blízkými pouze v online světě. A k tomu je třeba kvalitní, stabilní a spolehlivé připojení.

Jsme moc rádi, že naše společnost může být opět součástí této akce a že opět chladíme výstavní expozice. Letošní MWC je jiné, ale doufáme, že duch výstav se pomalu bude vracet do normálu.

Za TOPR KLIMA s.r.o., RenataNepřehlédněte další naše články


13. 02. 2024
NOVÉ REFERENČNÍ VIDEO - Německo, Mnichov, Transport Logistic 2023 a Hannover, Ligna 2023
Naše společnost zajišťovala chlazení pro expozice na dvou neměckých výstavách. Nejprve jsme instalovali klimatizace pro expozice na výstavě Transport Logistic...
30. 01. 2024
Chladíme výstavní expozice, ISE 2024, Španělsko, Barcelona.
30. 1. - 2. 2. 2024 Zajišťujeme tepelný komfort pro návštěvníky výstavní expozice společnosti SHURE na právě probíhající konferenci na barcelonském...
08. 01. 2024
NOVÉ REFERENČNÍ VIDEO! Chladíme výstavní expozice, ITMA 2023, Itálie, Miláno.
8. - 14. 6. 2023 ITMA je nejvlivnější světový veletrh textilních a oděvních technologií. Místo, kde se setkává svět textilu, oděvů a inovací. Koná se...